/ / О томе колико дуго хокејска утакмица траје

О колико дуго траје хокејска утакмица

Регулација хокејске утакмице има своје специфичности. Они су формирани постепено, за више од две стотине година историје ове игре популарне у многим земљама света.

Из историје хокеја на леду

Упркос чињеници да у радовима Европесредњовековне графике и сликарства постоје више пута слике на којима људи играју у добро познату утакмицу, домовина хокеја се сматра Канади. Питање колико дуго траје хокејски меч, неколико људи забринуто у зору рођења овог спорта. Људи су играли хокеј за своје задовољство и све док нису досадили. Али историјски извори су нам рекли датум првог такмичења за хокеј, одржан је 3. марта 1875. на клинцу "Вицториа" у Монтреалу. И почетком званичних такмичења почело је да се зна колико дуго траје хокејска утакмица. Први сет правила игре хокеја, који је дошао до нас, успостављен је, усвојен и одштампан 1886. године. У будућности, хокејска игра је брзо постала популарна и током читавог КСКС века се ширила на северној хемисфери. Традиционално у хокеју било је двије школе - Канаде и Европе. А конкуренција између њих допринела је развоју овог спорта. Турнир у хокеју постао је једна од главних тачака програма Зимских олимпијских игара.

колико дуго је хокеј игра

Трајање хокејске утакмице

У међувремену, правила хокејске утакмице нису билауниверзални за различите земље и делове света. У Европи и Америци почетком века, то се значајно разликовало. Трајање хокејског меча било је лако одредити да ли је игра дозволила резултат извлачења. У овом случају, игра се састојала од три временска периода трајања двадесет минута са два петнаест минута прекида између њих. Узето је само време чистоће, време је рачунало штопером и заустављено када је судија из неког разлога зауставио утакмицу.

колико минута хокеј задрши

Игра за победу

Али ова пракса није била прихватљиваодржавање великих турнирских такмичења са великим бројем учесничких тимова. Негативни резултати утакмица довели би до продужења такмичења до бесконачности. Поред тога, игра је почела да губи оштрину и динамику. Дакле, пракса хокејских такмичења широм света постепено долази до потребе за игром за одређени резултат, откривајући победника у мечу. Остварени резултат је престао да организује оба посматрача и учеснике такмичења. Сходно томе, одговор на питање колико дуго хокејска игра траје, изгубила је своју јединственост. Утакмица је почела да се наставља све док побједник није идентификован. На основу прописа било је сва три периода од двадесет минута. Али, ако су завршили у жребу, тимовима је понуђено додатно вријеме. Додатни период назива се прековремени рад. Трајање је десет минута. Игра се пре прве пралине. Да би се оштрила игра, на пољу са сваке стране могу бити четири играча уместо пет. Ово даје динамичност игре и мења утврђене тактичке конструкте. Према одредбама Цонтинентал Хоцкеи лиге, ако додатно време није открило победника, тимови настављају да разјашњавају везу бацањем слободних бацања - метака. Првих три из сваког тима, а затим до победе. А у овом случају само последњи меч зависи од колико дуго хокејска утакмица траје. Биље изгледају импресивно, али се ипак у одлучујућим игрицама прихватају без њих.

трајање хокејског меча

Плаиофф турнири

Посебно оштра и изражајна игра добиваУ завршној фази првенства Цонтинентал Хоцкеи Леагуе. Ова игра је "на лети", тим који је изгубио је елиминисан од учешћа на даљим такмичењима. Дакле, одговор на питање колико дуго хокејска игра траје у плаиоффу је потпуно непредвидљива. Ситуација је значајно компликована чињеницом да у овом дијелу турнирских прописа искључује извршење слободних бацања. Ако додатни временски период не открије победника, онда се након паузе одреди још једно додатно време. Њихов број није ограничен. Игра ће се наставити до победе. Цена једног напуштеног пакла у завршном делу сваког меча може бити врло висока. Игра често узима вискозни карактер и одлаже се због страха од играча који погубе грешку и дају непријатељу прилику да направи одлучујуће бацање. Због тога су мечеви у плаиоффу толико исцрпљујући како за играче тако и за навијаче.

колико дуго траје хокеј

Рецорд КХЛ

Најдужи хокејски меч у историјиКонтинентална хокејска лига одржана је 21. марта 2014. године у Прагу, у мечу четвртфинала плаиоффа. Игра између тимова "Лион" и "Донбасс" завршена је на 127. минуту победа "Донбасс". Утакмица се завршила у седмом периоду са резултатом 3: 4. Ово је у овом тренутку крајњи одговор на питање колико минута хокеј утакмица траје. Нема сумње да ће овај запис бити нужно превазиђен. Али када се то догоди - можеш само да погодиш.